P r o g r a m m a    z a a l c o m p e t i t i e 2020

Senioren 1

19 jan      13:00    Victoria O DS1 – Quick DS1         De Stap

26 jan      12:30    Quick DS1 – Westsite DS3           De Kreek

2 feb        12:45    Quick DS1 – Auto Sm./BDC DS2   De Dars, hal 2

9 feb        13:30    Westfriezen DS1 – Quick DS1      Sporthal Zwaag

1 mrt        13:00  Quick DS1 – Z.A.P. DS2             De Dars, hal 2

8 mrt        16:35  D.T.S. ’48 DS1 – Quick DS1         De Sluis

22 mrt      12:45    Quick DS1 – VOC Amsterdam DS3           M.C. De Muiter

29 mrt      13:00  Quick DS1 – Tornado DS2           De Dars, hal 2

 

Senioren 2

19 jan      10:35    Spartanen DS3 – Quick DS2        De Bloesem

26 jan      11:10    Quick DS2 – Westfr./SEW DS4    De Kreek

2 feb        14:00    Quick DS2 – Comm./VVW DS3    De Dars, hal 2

9 feb        12:15    Westfriezen DS2 – Quick DS2      Sporthal Zwaag

1 mrt        14:15    Quick DS2 – Victoria O DS2         De Dars, hal 2

8 mrt        17:50    D.T.S. ’48 DS2 – Quick DS2         De Sluis

21 mrt      20:00    Quick DS2 – Zwaluwen ’30 DS1    De Dars, hal 2

29 mrt      14:15    Quick DS2 – H.V. Blokker DS1      De Dars, hal 2

 

B-jeugd

19 jan      11:15    Zaanstreek DB1 – Quick DB1       Zaanstad Zuid

26 jan      10:45    Quick DB1 – J.H.C. DB2              De Dars, hal 1

2 feb        11:30    Quick DB1 – Vriend./TOB DB1     De Dars, hal 2

9 feb        12:00    Victoria O DB2 – Quick DB1         De Stap

1 mrt        11:45    Quick DB1 – Meteoor DB1           De Dars, hal 2

8 mrt        12:10    SSV/Sporting S DB1 – Quick DB1 De Mijsse

22 mrt      11:25    Quick DB1 – Jupiter DB1             M.C. De Muiter

29 mrt      11:45    Quick DB1 – Vido DB1                De Dars, hal 2

 

D-jeugd

19 jan      09:00    Quick D1 – Comm./VVW D1        De Dars, hal 2

25 jan      11:30    Spartanen D1 – Quick D1            De Bloesem

2 feb        10:45    Quick D1 – Vriendschap/TOB D2   De Dars, hal 2

16 feb      10:00    SV De Valken D1 – Quick D1        De Banne

1 mrt        10:00  Quick D1 – Westfr,/SEW D2        De Dars, hal 2

7 mrt        14:50  VOC Amsterdam D2 – Quick D1   Elzenhagen

22 mrt      16:45    Quick D1 – Hauwert D1               De Dars, hal 1

29 mrt      10:00    Quick D1 – D.T.S. ’48 D1             De Dars, hal 2

 

E-jeugd  

19 jan      12:00    SV De Valken E2 – Quick E1        De Banne

26 jan      16:40    Quick E1 – Commandeur/VVW E2 De Dars, hal 1

2 feb        09:50    Quick E1 – Westfriezen E5           De Dars, hal 2

9 feb        14:45    D.T.S. ’48 E3 – Quick E1             De Sluis

1 mrt        10:45    Quick E1 – S.C. Dynamo E2         De Dars, hal 2

7 mrt        10:00    Victoria O E2 – Quick E1             De Stap

22 mrt      10:30    Quick E1 – Vido E4                     M.C. De Muiter

29 mrt      10:45    Quick E1 – Spartanen E3             De Dars, hal 2

 

F-jeugd

19 jan      13:15    SV De Valken F1 – Quick F1        De Banne

25 jan      12:00    Quick F1 – Excelsior ’53 F2          M.F.A. Over de Leek

1 feb        12:00    Quick F1 – Westfriezen F2           M.F.A. Over de Leek

8 feb        11:00    Zuidermeer F1 – Quick F1            Spierdijk gymzaal

29 feb      12:00    Quick F1 – D.T.S. ’48 F2              M.F.A. Over de Leek

8 mrt        09:00    Spartanen F1 – Quick F1             De Bloesem

21 mrt      12:00    Quick F1 – Vido F1                     M.F.A. Over de Leek

28 mrt      12:00    Quick F1 – Hauwert F1                M.F.A. Over de Leek